Global Estonian | Kaksmaised noored on väärtus, mida ei osata veel hinnata
Kaksmaised noored on väärtus, mida ei osata veel hinnata
Uuringu esitlus 29. mail. Paneelvestluses osalesid Reti-Liis Saks, Mirjam Ligi, Reijo Roos, Kelli Piksar, Tuuli-Emily Liivat ja Olle Järv.

Kaksmaised noored on väärtus, mida ei osata veel hinnata

Адрес: 
Soome
Категория: 
Kogukond

Soomes elab hetkel Eesti kodanikke rohkem kui 51 000. Soome ja Eesti vahel on sündinud uus põlvkond kaksmaiseid, kes on sõna otseses mõttes üles kasvanud kahes riigis. Paraku pole neid seni kaksmaistena defineeritud ja pigem tahab ümbritsev ühiskond näha neid kas sisserändajatena (Soomes) või väliseestlastena (Eestis).

Helsingi Rakenduskõrgkooli Metropolia tudeng Kelli Piksar tegi Soome Instituudi tellimusel miniuuringu kaksmaiste noorte kohta. Uuringu tulemusi esitleti 29. mail Tallinnas. Piksar küsitles 12 noort vanuses 18-29 aastat, kelle jaoks on elamine kahe riigi vahel loomulik ning nad tunnevad end mõlemas koduselt.

Miniuurimustöö tulemused osutasid, et intervjueeritavatel noortel on olemas kindel seotus nii Eesti kui ka Soomega ning kõik osalenutest on seotud mõlema riigiga töö-, pere- või haridusalaselt. Enamusel intervjuus osalenutest on kaksikidentiteet, sest nad tunnevad end osa olevat nii Soome kui ka Eesti ühiskonnast. 

Uuringu autor Kelli Piksar on ka ise kaksmaine, elanud ja õppinud mõlemal pool lahte. Tema jaoks oli elumuutev see hetk, mil ta mõistis, et tema ja tema sarnased ei ole poolikud eestlased või soomlased, vaid et neil on kaks identiteeti.

Loe uuringu tervikteksti siit.

Vaata esitluse Facebooki ülekande salvestust siit.
 

Video: Millist elu elavad Soome-Eesti noored?


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.