Global Estonian | Keit Spiegel: Eesti on võimalus!
Keit Spiegel
Keit Spiegel - Välisministeeriumi üleilmse eestluse ja kultuuridiplomaatia osakonna nõunik

Keit Spiegel: Eesti on võimalus!

Адрес: 
Ülemaailmne
Категория: 
Arvamus

Peagi neli aastat olen iga päev töötanud selle nimel, et eestlased igas maailma nurgas saaksid olla osa Eestist just nii, nagu neile on sobilik. Igaühele tähendab see midagi erinevat – kellele Eesti uudisvoos püsimist, kellele Eestis elavate kallite inimestega pidevat kontakti hoidmist või hoopis välismaal elades väikesest looduskaunist digiriigist nimega Eesti rääkimist ja selle vastu huvi tekitamist.

Tore ja vajalik on erinevate lahenduste võimaldamine Eesti päritolu lastele ja noortele maailmas, et nad saaksid päriselt Eestisse tulla ja siin aega veeta või lihtsalt eestikeelses keskkonnas viibida. Olgu selleks meeleolukad suvised laste ja noorte keelelaagrid Eestis või mujal maailmas, hea ülevaate saamiseks ja sobiva laagri leidmiseks loe edasi SIIT.

Stipendiumiprogrammi toel saavad välismaal elavad eesti noored oma õpinguid jätkata Eesti kõrgkoolides ja kutseõppeasutustes, kusjuures eraldi toetatakse esimese õppeaasta vältel ka eesti keele õpet. Loe stipendiumprogrammiga Eestisse õppima tulemise kohta edasi SIIT.

Kõige uuema võimalusena on võimalik Eesti päritolu noortel täiskasvanutel tulla stipendiumprogrammi toel Eestisse erialasele praktikale endale sobivas ettevõttes või organisatsioonis. Põneva võimaluse kohta saab lisainformatsiooni SIIT.

Täiendav teave Eestis õppimise kohta on leitav veebiväravas globalestonian.com „Eestisse õppima: Eesti on võimalus!“. Tore on tõdeda, et käesoleval õppeaastal õpibki siin sadakond Eesti päritolu üliõpilast, kelle elukohariik või keskhariduse omandamise riik ei ole Eesti.

Eesti on võimalus!

Aprillikuu on südamekuu, laseme kevade südamesse!

Keit Spiegel
Välisministeeriumi üleilmse eestluse ja kultuuridiplomaatia osakonna nõunik


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.