Global Estonian | Soovin noortele praktikantidele põnevaid Eesti avastamise kogemusi!
Liina Viies, üleilmse eestluse nõunik
Liina Viies, üleilmse eestluse nõunik

Soovin noortele praktikantidele põnevaid Eesti avastamise kogemusi!

Location: 
Ülemaailmne
News Category: 
Äri

On hea meel teada anda, et taas on avatud välismaal elavatele eesti juurtega noortele vanuses 18-35 spetsiaalne taotlusvoor erialase praktika sooritamiseks Eestis.

Programmi eesmärk on anda noortele, kes on kas välismaal sündinud või enam kui viis aastat välismaal elanud, võimaluse tutvuda lähemalt Eestiga, areneda oma alal professionaalselt, võrgustada ning näha ja kogeda Eesti ühiskondlikku- ja kultuurielu. Kahe aasta jooksul on stipendiumi saanud 19 noort väga erinevates eluvaldkondades. 

Kuna seda küsitakse sageli, toon välja mõned olulised mängureeglid –  praktika periood on  1-2 kuud täisajaga praktikat oma erialal, mille võib sooritada 1.maist kuni 31. novembrini vastavalt siis noore ja praktikakoha kokkuleppele.  Toetuse suurus sõltub otseselt praktika pikkusest   4-6 nädalat  1500 EUR ja alates 7+ nädalast 3000 EUR. Lisaks saab noor esitada,  kui selleks vajadus, taotluse Eestisse tuleku ja tagasisõiduga seotud piletite kompenseerimiseks. Summa  sõltub reisi vahemaast, täpsemad viited leiab vooru tingimustest. Ja olgu kohe välja öeldud, et praktika peab ikka  toimuma Eestis ja saab esitada vaid ühe  taotluse inimese kohta.

Kui soovid võimalusest kinni haarata, aga sul ei ole veel Eestis erialast praktikakohta ja sa ei tea kust alustada, saada oma motivatsioonikiri aadressile diasporaa@mfa.ee  ja püüame sind edasi aidata. Teeme praktikaprogrammi õnnestumise nimel koostööd Work In Estonia.

Stipendiumi täpsed tingimused leiad ESTDEV ja Global Estonian portaalis  ja taotlusi saab esitada kuni 3.4.2024

Liina Viies, üleilmse eestluse nõunik

 


  

Veebilehte haldab Integratsiooni Sihtasutus.
Sihtasutuse asutaja on Eesti Vabariik, kelle nimel teostab asutajaõigusi Kultuuriministeerium.