Mari Joller: Globaalne eestlane vallutab 'snack'-haaval maailma | Global Estonian

Mari Joller: Globaalne eestlane vallutab 'snack'-haaval maailma

Адрес: 
Соединенные Штаты Америки
Категория: 
Истории успеха предпринимательства

Keskkooliaegsest vahetusaastast Ameerika Ühendriikides sai ettevõtja ja ettevõtte Snackable asutaja ja tegevjuhi Mari Jolleri jaoks alguse lennukas karjäär, mille jõud ei näi raugevat.

Esialgu oli Maril plaan Tartus juristiks õppida, ent kui tuli langetada valik juuraeksamite järelevastamise ning Ühendriikides hiina keele ja muu põneva õppimise vahel, ei olnud enam küsimust.

Mari leiab, et inimestel on Ameerika Ühendriikidest tänapäeval küllaltki täpne kuvand, tänu suurriigi seotusele meie igapäeva- ja sotsiaalmeediaga ning internetiga laiemalt. Loomulikult tuleb USA, nagu ka iga teise välisriigi puhul aga arvestada, et kõikjal on oma kultuur ja kombed, ükski maa ei ole sama, mis teine. Nendest erinevustest saab kõige paremini aru just siis, kui ise kohale minna ja sealset elu vahetult kogeda.

See kehtib Mari sõnul nii teise riiki reisimise, kolimise, kui ka seal töötamise puhul. Eesti ettevõtetele, kes on sihid Ühendriikide poole seadnud, soovitab kogenud ettevõtja esmalt kohapeal ära käia ja tunnetada sealset kultuuriruumi, tarbijakäitumist ja –trende ning potentsiaalset klientuuri. Mari rõhutab, et tark on kasutada ära kohalikku võrgustikku. USA-s elab palju eestlasi, kellest mitmed on ettevõtjad, investorid või tegutsevad muudel sarnastel aladel. See on parim võimalus saada detailset infot sellest, kuidas kohapeal asjad käivad ja kuidas äri aetakse. Pimesi tundmatus kohas vette karata, näiteks distantsilt oma ettevõttele USA kontor avada, on äärmiselt riskantne.

Nagu mainitud, on Ameerika Ühendriikides arvestatav eestlaste kogukond. Suur hulk Eesti ettevõtteid, näiteks Pipedrive, on juba sinna laienenud ning üldiselt on eestlaste vaieldamatu forte tehnoloogiavallas seal äärmiselt positiivse mainega. Mari sõnul suhtutakse USA-s Eestisse hästi ja tuntakse huvi väikeriigi märkimisväärsete saavutuste üle tehnoloogias ning digi- ja start-upide maastikul. Tugevat digiplatvormi tuleks seega oskuslikult ära kasutada. Lisaks on Mari sõnul potentsiaali ka Eesti tarbekunstil ja disainil. Põhjamaade brändide vastu tunneb Ameerika tarbija suurt huvi ning Eesti ettevõtetel on seal arvestatavad võimalused läbi lüüa.

Aeg ja selle nappus on midagi, mida tajub pea iga maailma inimene. Just selle probleemi leevendamisega tegeleb Mari ettevõte Snackable, panustades seejuures ka Eesti tehnoloogilise lipulaeva kuvandisse. Mida rohkem maailm digitaliseerub, seda enam toodetakse sisu. Seda suurem on omakorda infohulk, milles orienteeruda ja kust endale kasulik üles leida. Milleks raisata aega 45-minutilise taskuhäälingu kuulamisele, kui meid huvitab sellest vaid viieminutiline jupp? Kasutades tehisintellekti võimaldab Snackable noppida audio- ja videosisust välja just selle kõige vajalikuma. Samuti aitab see mahuka sisu läbi vaatamise asemel leida videotest tipphetked, mida on muuhulgas mugav ka teistega jagada.

Tehnoloogia ja spetsiifilisemalt tehisintellektiga seonduv ning inimeste igapäevaelu parandamine on alati olnud Mari kired. Tema üheks missiooniks on maailmas leiduva info ja tarkuse laiemale üldsusele kättesaadavaks ning arusaadavaks tegemine. Sellega oli seotud ka tema eelmine projekt, nutisekretäri teenus Scarlet, mille eesmärk oli lihtsustada igapäevast navigeerimist nutitelefonis.

Mari praeguse ettevõtte Snackable tulevik tõotab tulla igati helge. Hetkel vaid ingliskeelne teenus täieneb pidevalt tänu klientide tagasisidele. Selle arengusse panustab igapäevaselt meeskond nii Tallinnas kui ka New Yorkis. Ambitsioonikas start-up on laienemas ning Mari näeb, et lähitulevikus vajab iga firma ja organisatsioon Snackable’i teenust.

 

Snackable’iga saab lähemalt tutvuda ja ühendust võtta nende kodulehe https://www.snackable.ai/ kaudu.


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.