Lengu | Global Estonian

Lengu

Services Category: 
Eesti keele õpe
Location: 
Ülemaailmne
Kirjeldus: 

Lengu pakub koostöös Eesti spetsialistidega (logopeedid, eripedagoogid, psühholoogid, tegevusterapeudid) mängulisi kõne arendavaid mänge. Valikus on logopeedilised, müofunktsionaalsed, mängulised, vaimset tervist ja jutustamisoskust toetavad mängud. Lisaks kuuluvad valikusse Jututäringud ning „Doomino: Sarnase kõlaga sõnad“ I ja II raskusaste.

Lengu mänge saab tellida kõikjale ning peagi valmivad ka ingliskeelsed juhendid kõikidele mängudele (v.a logopeedilised, kuna need on keelepõhised).

Logopeediliste mängude juurde kuuluvad videoõpetused, mille abil saavad lapsevanemad harjutusi koos lapsega teha ja tulemusi kontrollida. Varsti on videoõpetused saadaval ka eraldi kursustena neile, kes ei soovi mängu soetada, kuid tahaksid siiski lapsega harjutusi teha ja teraapiat toetada.

Lengu kodulehelt leiab ka blogi spetsialistide nõuannetega ning tasuta töölehti printimiseks.

Rohkem infot Lengu mängude kohta leiab aadressilt lengu.ee. Lisa info:

  • Tutvustav video Jututäringutele 
  • Häälikuseade mänguketaste video Liis Themas 
  • "Mina olen väärtuslik" mängu autori video Rita Rätsepp

 

Õpime
  • Kõnevurri mäng „Abiks lugemisele ja kirjutamisele“ on loodud koostöös tegevlogopeedi Kristiina Jasmiin Rebasega. Videoõpetustega harjutusi tehes saab mänguliselt arendada lugemiseks ja kirjutamiseks vajalikke eeloskuseid nagu häälikute kuulamine, nende eristamine ja asukoha ning järjestuse tajumine, häälikupikkuste tajumine, eristamine ja muutmine.
  • Doomino „Sarnase kõlaga sõnad” I raskusaste on doomino põhimõttel mängitav õppemäng, mis arendab häälikute ja häälikupikkuste kuulamis- ning eristamisoskust, kujundab esmast häälikanalüüsioskust, mis on eelduseks lugemisele ja kirjutamisele. Samuti rikastab sõnavara, arendab tähelepanu ja taju, õpetab koostööoskust ja toetab õigekirja kujunemist. Mäng on loodud koostöös tegevlogopeedi Kristiina Jasmiin Rebasega. Mäng sobib lastele, kes tunnevad tähti ja on alustanud lugemisega.
  • Doomino „Sarnase kõlaga sõnad” II raskusaste on doomino põhimõttel mängitav õppemäng, mis arendab häälikute ja häälikupikkuste kuulamis- ning eristamisoskust, kujundab esmast häälikanalüüsioskust, mis on eelduseks lugemisele ja kirjutamisele. Samuti rikastab sõnavara, arendab tähelepanu ja taju, õpetab koostööoskust, toetab õigekirja kujunemist. Mäng on loodud koostöös tegevlogopeedi Kristiina Jasmiin Rebasega. Sobib lastele, kes juba loevad, eriti hea materjal algklassides, aga sobib ka põhikooli lõpuni, eriti neile lastele, kel raskusi lugemise ja kirjutamisega ja kelle sõnavara vajab täpsustamist ning rikastamist.
  • Jututäringud on nii lapse loovust kui kõne arendav mäng. Kaheksa puidust täringuga saab moodustada tuhandeid kombinatsioone kaasahaaravaid lugusid. Jututäringutega saab arendada ka lause loomet, jutustamisoskust ning loovat mõtlemist. Vahend sobib nii eesti kui muu kodukeelega lastele. Mäng on loodud koostöös eripedagoog Marliis Miilimäega.
  • Töölehed erinevate oskuste arendamiseks ja blogipostistusedhttps://lengu.ee/blogi/ spetsialistide nõuannetega.

 

Hääldame
  • Kõnevurri mängud „Abiks S-le“, „Abiks R-le“, „Abiks K-le“, „Abiks L-ile“, „Abiks Õ-le“ on loodud koostöös Eesti tegevlogopeedidega. Videoõpetustega harjutused toetavad konkreetse hääliku häälduse õiget kujunemist harjutades õigeid hääldusliigutusi ning arendatakse foneemikuulmist. Harjutused on kahes raskusastmes. Mängud on ELÜ poolt heaks kiidetud
  • Kõnevurri mäng „Oraalmotoorika“ on loodud koostöös logopeedi Kristiina Jasmiin Rebase ja müofunktsionaalsete terapeutidega. Oraalmotoorika treenimiseks mõeldud videoõpetustega harjutused aitavad tõsta huulte ja keelelihaste toonust ning õiget huulte ja keele puhkeoleku asendi saavutamist.
  • Kõnevurri mäng „Ninahingamine“ on loodud koostöös logopeedi Kristiina Jasmiin Rebase ja müofunktsionaalsete terapeutidega. Videoõpetustega harjutused stimuleerivad ninahingamist, et aidata tunnetada õhuvoolu liikumist suu ja nina kaudu, eristada suu- ja ninahingamist ning soodustada pingevaba huulte sulguse saavutamist.

 

Mängime 
  • Kõnevurri mäng „Mänguring“ on loodud koostöös logopeediga. See mänguline abivahend toetab lapse kõne ja sõnavara arengut. Mängu abil on võimalik laiendada laste sõnavara ning eelkooliealistel lastel toetada kirjaliku kõne eeloskusi, arendades häälikanalüüsioskust. Lisaks sõnamängudele on kettal veel muid vahvaid mängulisi ülesandeid! Ülesanded on erineva raskusastmega.
  • Kõnevurri mäng „Minu Päev“ on loodud koostöös kliinilise psühholoogi ja kliinilise lapse psühholoogiga. Mänguline ja loov abivahend toetab lapse ja täiskasvanu usaldusliku suhte kujunemist läbi päeva jooksul kogetud muljete vahendamise. See võimaldab arendada lapse eneseanalüüsivõimet ja suhtlemisoskust, aitab kaasa lapse kuulamisoskuse kujunemisele, rikastab sõnavara ja väljendusoskust.
  • Kõnevurri mäng „Mina olen väärtuslik“ on loodud koostöös psühholoog Rita Rätsepaga. Mänguline ja loov abivahend toetab lapse ja täiskasvanu suhte kujunemist, lapse teadlikumaks saamist iseendast, oma võimetest ja tunnetest ning tema enesekindluse arendamist, aitab kaasa lapse kuulamis- ja jutustamisoskuse kujunemisele ning rikastab sõnavara ja väljendusoskust, võimaldab arendada lapse eneseanalüüsivõimet ja suhtlemisoskust.
  • Kõnevurri mäng „Sensoorne“ on loodud koostöös sensoorse integratsiooni terapeudiga Heldi McCaskill. Mänguline abivahend aitab arendada lapse sensoorsetel süsteemidel ehk meeltel põhinevaid oskuseid, toetab lapse eneseregulatsiooni saavutamist ehk võimet mõista ning suunata oma mõtteid, emotsioone ja käitumist vastavalt olukorrale. Täiskasvanule annab see võimaluse õppida lapse sensoorsete eelistuste ja väljakutsete kohta, et last tema arengus vastavalt toetada. Samuti on võimalik koos õppida eneseregulatsiooni tehnikaid, mida keerulistel hetkedel üksi või koos kasutada.
  • Kõnevurri mäng „Juturing“ on loodud koostöös meeskonnatreeningu spetsialistid. Mängus on küsimused, millest arutleda sinu abiline jäise vaikuse murdmiseks ja suhtlemise soodustamiseks seltskonnas. Mängu abil on võimalik teiste kohta midagi uut teada saada ning tekitada arutelu. Toetavad lisaküsimused mängijale on lubatud

 

Muu

Lisaks mängudele on Lengul ka koolitused, mis on tehtud koostöös ERILOga:


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.