Global Estonian | e-⁠residentsus tõi poolaastaga riigikassasse pea 40 miljonit eurot
E-residentsuse programmi juht Liina Vahtras
E-residentsuse programmi juht Liina Vahtras

e-⁠residentsus tõi poolaastaga riigikassasse pea 40 miljonit eurot

Адрес: 
Ülemaailmne
Категория: 
Äri

 

E-⁠residentide loodud ettevõtetelt laekus Eesti riigile lõppenud poolaastal maksutulu 37,7 miljonit eurot, näidates mullu sama perioodiga võrreldes 57% kasvu. Programmi kogupanus Eesti riigikassasse on tänaseks kasvanud 183 miljoni euroni.

Valdava osa lõppenud poolaasta maksulaekumistest – 55% ehk 20,6 miljonit eurot – moodustasid tööjõumaksud. Ülejäänud 45% kogunes erijuhtude tulumaksust (valdavalt dividendidelt), mida laekus e-⁠residentide Eesti ettevõtetelt aasta kuue esimese kuuga 17,1 miljonit eurot. Tasutud maksudele lisandub programmi tuluarvestuses veel 1,4 miljonit eurot e-⁠residentide makstud riigilõive, kergitades poolaasta majandusliku mõju summa 39,1 miljoni euroni.

Majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo hinnangul on e-⁠residentsus tugeval kursil ning tõestab, et maailmal on suur huvi Eesti IT-lahenduste vastu. „Üha enamatele ettevõtjatele välismaalt on e-⁠residentsus mugav viis ajada Euroopa Liidus äri turvaliselt, läbipaistvalt ja vähese administratiivkuluga. Kuigi kuuleme tihti, et riigi IT-süsteemide elujõulisena hoidmine ja arendamine on pidev kulu, siis e-⁠residentsuse kaudu saame kulu järjest suuremaks tuluks juhtida. Iga euro, mis riik e-⁠residentsuse käimashoidmisele kulutab, toob Eestile tuluna tagasi 7,6 eurot,“ lausus Riisalo. Minister lisas, et e-⁠residentsus pole üksnes väljapoole mõeldud tulumasin, vaid sellest võidavad ka paljud kohalikud Eesti ettevõtted, teenusepakkujad ja töövõtjad, mis aitab omakorda kaasa siinse majanduskeskkonna elavdamisele.

LOE EDASI


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.