Global Estonian | kood/Jõhvi – uks tehnoloogiamaailma
kood/Jõhvi – uks tehnoloogiamaailma

kood/Jõhvi – uks tehnoloogiamaailma

Адрес: 
Eesti
Категория: 
Haridus

Juba kaks aastat tagasi avas kood/Jõhvi oma uksed kõigile vähemalt 18-aastastele, kellel on soov õppida programmeerimist ja arendada oma IT-oskusi. Tehnoloogiakooli kood/Jõhvi on koondunud huvitav kogukond erineva vanuse, karjääri ja haridusliku taustaga inimestest.

Miks tulla just kood/Jõhvisse IT-d õppima?

kood/Jõhvi 18-kuune õppeprogramm on loodud selleks, et õpetada kõigile soovijatele 21. sajandi oskusi, peamiselt programmeerimist, mille järele on tööturul suur nõudlus. Praktiliste projektide käigus omandavad õpilased vajalikud teadmisi, et kiiresti arenevas tehnoloogiamaailmas hakkama saada. Kusjuures kogu õppetöö toimub õpilaste koostöös, ilma ühegi õpetajata.

Kes on need õpilased, kes valisid kood/Jõhvi?

Kokku on kood/Jõhvi õpet alustanud pea 500 õppijat, kõik väga erineva taustaga. Õppijad on keskmiselt 27 aastat vanad, 24-st eri rahvusest ning hariduselt on neid põhikooli lõpetajatest doktoriteni välja. Kes nad täpsemalt on? Uurime lähemalt.

21-aastane Gunta jõudis Eestisse hoopis Lätist

„Käisin veidi aega ka ülikoolis, kuid avastasin, et traditsiooniline õpe klassiruumis ei sobinud minu õppimisstiiliga. Vastupidi – see hoopis kulutas mu energiat ja vähendas motivatsiooni. Praktiline õppeviis kood/Jõhvis haakus paremini minu vajaduste ja eesmärkidega ning otsustasin selle kasuks.“ 

35-aastase Egoni jaoks on tegemist karjääripöördega

„Pärast magistrikraadi omandamist töötasin peamiselt erinevates idufirmades üle maailma. Küll aga tahtsin oma teadmisi ja oskusi tehnoloogiasektoris laiendada ja siis sattusin kood/Jõhvi otsa. See osutus minu jaoks ideaalseks võimaluseks, täites kõik nõudmised ja ootused. Mulle meeldib väga olla osa sarnaselt mõtlevate inimeste kogukonnas.“ 

Kuidas toimub kooli kandideerimine?

Kooli sisseastumistingimusi on kaks: tuleb olla 1) vähemalt 18-aastane ning 2) omandanud vähemalt põhihariduse. 

Enim väärtustab kood/Jõhvi inimese motiveeritust. Selleks, et teha valik inimestest, kes võiksid kooli tulla õppima ja hakkama saada, oleme loonud kaheosalise sisseastumiskatse. 

Esimene samm, veebikeskkonnas läbitav test, on avatud kooli kodulehel www.kood.tech. Üldvõimekust ja loogilist mõtlemist hindaval testil paremaid tulemusi saanud kandidaadid kutsutakse läbima sisseastumise teist etappi, milleks on intensiivne katseperiood nimega Selection Sprint. Kolmenädalase Selection Sprindi jooksul õpitakse programmeerimist nullist.

Kõik katseperioodi edukalt läbinud kandidaadid saavad võimaluse alustada oma kooli teekonda kood/Jõhvis. Kuni 18-kuuse programmi jooksul õpitakse süvitsi Go ja JavaScripti programmeerimiskeeli ning tuleb valida eriala, mida süvitsi õppida. Valikus on näiteks plokiahela ja krüpto tehnoloogiad, videomängude arendus ja küberturvalisus. Kooli on võimalik läbida nii kohapeal kui kaugõppes.

Rohkem infot kood/Jõhvi toimimise kohta saab kodulehelt www.kood.tech.

Samuti on võimalik kooli tegemistega kursis olla sotsiaalmeedia vahendusel. Tuleb otsida märksõna „kood/Jõhvi“!

 

Antero Kevin Leedu

kood/Jõhvi turundus-ja kommunikatsioonijuht


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.