Global Estonian | Siberi eestlasest noormehe mõtisklust Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul
Global Estonian

Siberi eestlasest noormehe mõtisklust Eesti Vabariigi sünnipäeva puhul

Адрес: 
Eesti
Категория: 
Arvamus

Valerii Krinberg

Autor: Valerii Krinberg

Mul on heameel õnnitleda Eesti päritolu inimesi üle maailma!

24. veebruar on mänginud mu elus väga suurt rolli, mis tõi mulle ainult positiivsust ja jõudu. Oma kodus Siberis tähistasime seda päeva uhkusega pidades eesti traditsioone. Eestlane olen ja eestlaseks jään! Seda laulu lauldakse ja väärtustatakse mitte ainult Eestis. See laul on lemmik kõigil, kes tunnevad ühendust oma riigiga, kus on nende juured. Eesti lipp ja rahvarõivad on lahutamatu osa sel pühal päeval ka mu kodus, kaugel Siberis!

Ma olen Eestisse kolinud nö tagasi, ehk tagasi sinna, kust mu sugulased kas iseseisvalt lahkusid või olid kuritegelikult küüditatud. See oli täitsa ootamatu mu jaoks, et ma olin teretulnud Eestisse. Kõik olid sõbralikud ja abivalmid. Ma kogesin nii palju meeldejäävaid muljeid. Kõige tugevam tunne oli mul mu elu esimesel laulupeol aastal 2017. Ma nägin, kuidas tekkisid pisarad lauldes mu Eesti sugulastel, kes polnud harjunud oma emotsioone näitama. Siis ma olin väga kindel, et olengi kodus ja tahangi siia jääda ja Eesti inimestega koos elada ning Eesti riiki arendada ja oma panust anda ühiskonna heaks. 

Kahjuks sümboliseerib 24. veebruar nüüd midagi teist kui ainult Eesti iseseisvuspäeva. Suureks kahjuks said aasta tagasi rõõmupisarad sel päeval valupisarateks. Ma tunnen uhkust, et väikesel Eestil on suur süda, riik ja rahvas aitavad maksimaalselt. Eestlased teavad mis on okupatsioon, vabadus, iseseisvus  ja ei saa pealt vaadata, kuidas tahavad teised oma ebaadekvaatset arvamust ja võimu teisele riigile peale sundida. 

Aga siiski soovin ma oma sõnavõtus ka veel teist asja meenutada. Vaatamata kodakondsusele võivad inimestel olla erinevad arvamused asjadest. Võib-olla ei tasu suhtuda inimeste gruppidesse ühtemoodi kindla eeldusega. Mitte-eesti kodakondsusega inimene võib olla ka Eesti patrioot.

Iseseisev Eesti on hakkama saanud tänapäeva väljakutsetega. Eesti on digitaalne riik oma kihvtide väärtustega! On väga rõõmustav, et Eesti toetab väliseesti kogukondi ja noori üle maailma. Eestis on mitu stipendiumi, mis aitavad noortel Eestisse tagasi pöörduda või kolida. Ja Eesti on saavutanud sellega üpris palju. Eesti suureneb ja suurendab oma positsiooni maailmas. Eesti on tugev riik oma ajalooga, mis õpetas meile olulisi asju. Eesti on mu teine kodu ja oma teisest kodust saadan teile õnnesoove!

Valerii Krinberg
Väliseestlane Siberist, Ülem-Suetukist
Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuri ja linnaplaneerimise osakonna 4. kursuse tudeng
Ülemaailmse Eesti Noortevõrgustiku juhatuse liige

 


  

Веб-страница управляется Фондом интеграции.
Учредителем фонда является Эстонская Республика, от имени которой Министерство культуры осуществляет учредительные права.